ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΜΟΥ «ΟΘΩΜΑΝΙΚΑ ΜΝΗΜΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΕΣ ΥΠΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ»

Friday 09 Ιουνίου 2023
Παρουσίαση του συλλογικού τόμου «Οθωμανικά μνημεία στην Ελλάδα. Κληρονομιές υπό διαπραγμάτευση»

Την Παρασκευή  9 Ιουνίου 2023 και ώρα 18.00, στη Γαλλική Σχολή Αθηνών, θα πραγματοποιηθεί η παρουσίαση του συλλογικού τόμου «Οθωμανικά μνημεία στην Ελλάδα. Κληρονομιές υπό διαπραγμάτευση», συνεπιμέλειας Ηλία Κολοβού, Aναπληρωτή καθηγητή του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης, Γιώργου Πάλλη, Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας της ΦΛΣ του ΕΚΠΑ και Παναγιώτη Πούλου, Επίκουρου Καθηγητή του Τμήματος Μουσικών Σπουδών της ΦΛΣ του ΕΚΠΑ. Συμμετέχουν μέλη ΔΕΠ του Τμήματος Μουσικών Σπουδών της ΦΛΣ του ΕΚΠΑ και του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας της ΦΛΣ του ΕΚΠΑ .

Δείτε την Πρόσκληση της εκδήλωσης